AK Parti Akarca’yı gündeme getirecekhaberi

Belediye tarafından yayınlanan Ağustos ayı Seferihisar Belediye Meclisi Gündemi’nde Akarca’ya yine yer verilmedi. Akarca’nın mahalle olmasının tercih değil gereklilik olduğunu vurgulayan AK Parti’li Seferihisar Belediye Meclis Üyeleri Akarca’nın mahalle olmasını Ağustos ayı toplantısında da gündeme taşıyacak.

 

Ağustos ayı Seferihisar Belediye Meclis Toplantısı 1. Birleşimi Gündemi yayınlandı ancak Akarca’ya gündemde yine yer verilmedi. AK Parti, Seferihisar Belediye Meclisi Toplantısı gündeminde yer verilmeyen ve Akarca sakinleri için hayal kırıklığına dönüşen konuyu tekrar gündeme getirmeye hazırlanıyor. Akarca’nın mahalle olması konusunun sebepsiz bir inatla reddedilmesinin hem kendilerini hem de Akarca sakinlerini üzdüğünü dile getiren AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın, “Akarca’nın sürekli nüfusunu daha fazla gözden gelmeleri mümkün değil burada çok açık bir ihtiyaç var. Bu konunun sebepsiz bir inada kurban edilip önce destekleyici görüş belirtip ardından belediye meclisinin gündeminde görüşülmesinin dahi reddedilmesi hem bizi hem de Akarca sakinlerini son derece üzüyor ve rahatsız ediyor. Biz bu konunun takipçisi olmaya ve doğru bir yaklaşım sergilenip, doğru karar verilene kadar konuyu Seferihisar Belediye Meclisinin gündemine taşımaya devam edeceğiz” diye konuştu.

 

Akarca’nın mahalle olmasının gerekliliğini vurgulayan Başkan Aydın, “Akarca’nın mahalle olması bölgede yaşayan hemşehrilerimizin ihtiyaçları göz önüne aldığınızda çok açık bir ihtiyaç olduğunu görürsünüz. Akarca’ya mahalle statüsünün kazandırılması Akarca bölgesi kadar Akarca’nın mevcut durumda bağlı olduğu Tepecik ve Hıdırlık Mahalleleri için de hizmetin çok daha sistemli verilmesi noktasında imkan sağlayacak. Önünde hiçbir hukuki ve teknik engel olmayan bu konun bir an önce sağlıklı bir çözüme kavuşması gerek. Ben Seferihisar Belediye Meclisinde hemşehrilerimizin sesi olmak için bulunan tüm değerli meclis üyelerimizden sağ duyulu olmalarını ve vatandaşın isteklerine kulak vermelerini rica ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu