Kemer Belediye Başkanı Topaloğlu: Tüm Canlıları Korumaya Devam Edeceğiz haberi

Sokak hayvanları ve diğer tüm canlılara sahip çıkan Kemer Belediyesi, Hayvan Barındırma Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde ‘can dostları’nın yaşam alanlarını yeniledi.

Kemer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, sokak hayvanlarının rahatça barınabilmesi ve bakımlarının daha iyi şartlar altında yapılmasını sağlamak için Arslanbucak Mahallesi’ndeki Hizmet Alanı’nda yer alan barınakta iyileştirme çalışması yaptı.

 

Yapılan çalışmalar kapsamında 54 yeni kafes yapıldı ve hayvanların kısırlaştırma ve sağlık durumlarına göre yerler ayrıldı.

 

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, söz konusu alanda incelemelerde bulundu. İnceleme sırasında Belediye Başkanı Topaloğlu’na, Kemer Belediye Başkan Yardımcıları Emin Gül ile Baki Yalın ve Kemer Belediyesi Hayvan Barındırma Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi Veteriner Hekimi Fevzi Uzun da eşlik etti.

 

Başkan Topaloğlu ile Başkan Yardımcıları Gül ve Yalın, Veteriner Hekim Uzun’dan barınakta yeni yapılan yerler ile ilgili bilgi aldı.

 

Sokak hayvanları ve diğer tüm canlılara sahip çıkmaya devam ettiklerini belirten Başkan Topaloğlu, yaptığı açıklamasında, kendi yavruları gibi tüm hayvanlara özenle baktıklarını söyledi.

 

Topaloğlu, veteriner Fevzi Uzun’a ve çalışma arkadaşlarına gösterdikleri üstün gayretlerden dolayı teşekkür ettiğini ifade ederek, “Toplam 54 kafes yaptık. Her hayvanın kendine göre bir yeri var. Her gün tüm kafesler temizleniyor ve hayvanlarımızın bakımları yapılıyor. Son olarak çuvalın içerisinde bulunan 8 köpek yavrusunu hayata döndürmeye çalışıyorlar. Güzel bir yer oldu. Başka ilave yerlerde yapmayı planlıyoruz. Tüm canlıları korumaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

 

Veteriner Uzun ise desteklerinden dolayı Başkan Topaloğlu’na teşekkür ettiğini dile getirerek, barınaktaki hayvanların doğal ortamlarına alışabilmesi için barınağın bahçesinde düzenleme çalışmaları da yapacaklarını kaydetti.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu