Bayındır’da 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Töreni Yapıldıhaberi

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 84.yılı olması dolayısıyla Bayındır’da anma töreni düzenlendi. Atatürk Anıtı önünde başlayan çelenk sunma merasiminin ardından saat 09.05’te Bayındır’da sirenlerle hayat sustu.

Tören Bayındır Belediyesi Yahya Kerim Onart Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programla devam etti. Programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Bayındır Muzaffer Tuzcuoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mustafa Dilli yaptı. Ardından öğrenciler Atatürk konulu şiir ve kompozisyonlar okudu; Sarı Zeybek ve Gölge Oyunu isimli gösteri yapıldı. “Atatürk’ü Anma Haftası” münasebetiyle Bayındır İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri arasında düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerini Bayındır Kaymakamı Emin Kaymak ve Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen verdi.

Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda “Ebediyete irtihalinin 84. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm Silah Arkadaşlarını, Vatanımız uğruna kanlarını döken tüm Şehitlerimizi ve Kahraman Gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum.” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu