Veysel Şahin; Atatürk’e ve Türk’e Ölüm Yokhaberi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir İl Başkanı Veysel Şahin 10 Kasım Atatürk’ün vefatının 84. Yılı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Şahin mesajında, “Bizim için Atatürk’ün olduğu yerde ölüm yoktur. Türk’ün olduğu yerde ne ölüm, ne karamsarlık vardır. Atamız her yaratılmış gibi aramızdan ayrılmıştır ama O’nun fikirleri ve eserleri ilelebet yaşatılacaktır” ifadelerini kullandı.

 

MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, 10 Kasım dolayısıyla Atatürk’ü anma mesajı yayınladı. “Biz Atatürk mateminin değil, Atatürk fikirlerinin nöbetindeyiz.  Biz Atatürk ile ne ölümü, ne mağlubiyeti, ne de karamsarlığı yan yana getiriyoruz.” Diyerek sözlerini sürdüren Başkan Şahin, anma mesajında “Bundan 84 yıl önce ebediyete uğurladığımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk Milletinin gönlünde ve dualarında ölümsüzlüğü bulmuş, yaptıkları ve mücadelesiyle abideleşmiş bir kahramandır. O, 57 yıllık kısa hayatına Türk tarihinin en büyük ve en anlamlı zaferlerini sığdırabilmiş, ikinci Ergenekon’dan çıkışımızı sağlamış ve kurduğu Cumhuriyetle dünya tarihinin en büyük devlet adamlarından biri olmuştur.”

 

İnanmış Dava Adamı

“Bizim için Atatürk, Türk’ün istiklal ve bağımsızlığına inanmış üstün nitelikli bir dava adamı, Türklük için mücadeleden yılmayan büyük bir Türk Milliyetçisi ve vatan aşkıyla zafere ulaşan milli kahramandır. O geçmişimiz ile yarınlarımız arasındaki sarsılmaz bir köprü, Türk tarihinin derinliklerinden süzülüp gelen Türk Devlet Geleneğinin en büyük temsilcisi ve milletimizin fikir ufkudur.”

 

O’nu Anlamayanlar

O’nu anlamayanlar, Türk Milletinin medeni vasfını fark edemeyenler ve Türk’ün gücünü kavrayamayanlar ne söylerse söylesin bu gerçekler hiçbir şekilde değişmeyecek, kalplerimizdeki Atatürk sevgisi hiçbir zaman küllenmeyecektir. Atatürk Türkiye’dir, Türkiye’nin ve bütün Türk Dünyasının ortak değeridir. Adı da eserleri de Üsküp’ten Yakutistan’a kadar uzanan bütün Türk Dünyasında şuurla yaşatılacaktır.

 

Ölümle Yan Yana Gelmez

İşte bu sebeple diyoruz ki biz Türk Milliyetçileri Atatürk ile ölümü, Atatürk ile mağlubiyeti ve Atatürk ile karamsarlığı yan yana getirmiyoruz. Evet, büyük Atatürk her nefis gibi ebediyete irtihal etmiştir. Fakat Atatürk yaptıkları, mücadelesi ve eserleriyle sonsuza dek kalplerimizde ve dualarımızda yaşayacaktır. Bu vesile ile Büyük Türk Milliyetçisi, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve kadrosunu minnet ve şükranla anıyor, şehitlerimizi rahmet dualarıyla yâd ediyorum.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu