Türk kripto ekosistemi bir araya gelerek sektörün daha ileriye gitmesi için çabalıyorhaberi

Global kripto para borsası Phemex, yaşanan son gelişmeler ışığında güveni kırılan kripto yatırımcılarına bir araya gelebilecekleri pek çok etkinlik organize etmeye devam ediyor. Son bir hafta içerisinde önce kullanıcılar ile birlikte Türk kripto para piyasasının en eski oluşumlarından Altcointurk ile iş birliğine giderek canlı bir trade yarışması gerçekleştiren borsa, düzenlediği Phemex Nights etkinliğiyle de ekosistemin önde gelen isimleriyle bir araya gelerek sektörün daha ileri gitmesi için yapılabilecekleri tartıştı.

 

Singapur merkezli kripto para borsası Phemex, Türkiye’deki kripto para yatırımcılarıyla doğrudan temas etmeye devam ediyor. Kripto piyasalarındaki çalkantılı dönemde yatırımcıların yanında olduğunu göstermeyi amaçlayan borsa, geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği iki farklı etkinlikle adından söz ettirdi. Türk kripto para piyasasının en eski oluşumlarından Altcointurk ile iş birliği gerçekleştirip canlı bir trade yarışması düzenleyen Phemex öte yandan 17 Kasım Perşembe günü gerçekleştirdiği Phemex Nights etkinliğiyle de ekosistemin önemli paydaşlarıyla buluşarak sektörün ileri gitmesi için temaslarda bulundu. 

 

13 Kasım Pazar günü Altcointurk Base’de gerçekleşen “Altcointurk Phemex Trade Yarışması” dörder kişiden oluşan iki takımın çetin ve eğlenceli mücadelesine ev sahipliği yaptı. Yarışmada varlık gösteren her iki takıma da mentörler eşlik ederken yarışmacıların hesabına 250 dolarlık bonus tanımlandı ve her yarışmacı kendisine verilen bonusu 4 saat süreyle maksimum oranda artırmaya çalıştı. Nihayetinde bonusların tamamı yarışmacılara kalırken, etkinlikte kripto para yatırımcılığında strateji yapmanın önemi vurgulandı. Bundan sonraki dönemde daha fazla yarışma düzenlemeyi amaçlayan Phemex, daha fazla kullanıcıya ulaşmak için de çalışmalarını sürdürüyor.

 

Öte yandan Phemex Türk kripto ekosistemiyle olan etkileşimini farklı alanlarda ve farklı paydaşlarla sürdürüyor. Borsa, Altcointurk Phemex Trade Yarışması’nın yanı sıra düzenlediği Phemex Nights etkinliğiyle de ekosistemin önemli isimleriyle buluştu. 17 Kasım Perşembe günü The Game for Big Kids’de gerçekleşen Phemex Nights etkinliğine başta kripto influencerları, traderlar ve VIP kullanıcılar olmak üzere birçok önemli isim katılım gösterdi. Etkinlikte birbirleriyle tanışan katılımcılar, kripto ekosistemi üzerine çokça görüş alışverişinde bulunarak bundan sonraki süreçte yaşanan olumsuzluklar karşısında Türk kripto ekosisteminin kendini nasıl koruyabileceğini tartıştı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu