Tekirdağ Karaiğdemir Mahallesinde ‘’Fideler Bizden Hasat Sizden’’ Domates Hasadı Etkinliği Gerçekleştirildihaberi

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘’Fideler Bizden Hasat Sizden’’ Domates Hasadı etkinliği 2 Ağustos 2022 Salı günü saat 9.30’da Karaiğdemir Mahallesi’nde gerçekleştirildi.

 

Gerçekleştirilen etkinlikte, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Albayrak, Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, CHP Malkara İlçe Başkanı Hülya Ertan, Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Vasfi Güner, Ersin Kaçar, Belediye Meclis Üyesi Mustafa Özer, Karaiğdemir Mahalle Muhtarı Hüseyin Turhallı, Trakyam Üreten Kadın Kooperatifi Başkanı Aynur Çeşmeliler, daire başkanları, üreticiler ve mahalle sakinleri yer aldı.

 

Karaiğdemir mahalle sakinlerinden Binnaze Demirel üreticiye verilen desteklerden dolayı Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’a ve emeği geçenlere teşekkür etti.

 

Karaiğdemir mahalle sakinlerinden Binnaze Demirel’in konuşmasının ardından Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul,“ İlçemizde kadınların ekonomiye destek verebilmeleri için çeşitli projeler üretiyoruz. Haziran ayında ‘’Domates Yetiştiriciliğinin Yaygınlaştırılması Projesi’’ kapsamında, sebze üreticilerinin desteklenmesi ve tüketicinin ihtiyacı olan taze sebze arzının sağlanması amacıyla ilçemizde 24.260 adet domates fidesi dağıtımı yapılmıştı. Bugün de Karaiğdemir Mahallemizde ilk domates hasatımızı gerçekleştirdik. Domates hasadının üreticilerimize hayırlı olmasını temenni ediyor, desteklerinden dolayı Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Albayrak’a ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

 

Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’un konuşmasının ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, ‘Destek bizden üretim sizden' sloganı ile üreticilerin yanında olmaya devam ettiklerini belirterek, “Bugün Malkara İlçemizin Karaiğdemir Mahallesinde, daha önce üreticilerimize dağıttığımız domates fidelerimizin hasadını yapıyor olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Ziraat odalarımızın talepleri doğrultusunda Çorlu, Şarköy ve Malkara ilçelerimizde toplam 125.710 adet domates fidesi dağıttık. Projelerimizin karşılık bulduğunu görmek, üreticilerimize gelir kaynağı olduğunu görmek bizi çok mutlu ediyor. Bu duygu ve düşüncelerle bugünkü hasadımızın hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak bundan sonra da üreticilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz" dedi.

 

Yapılan konuşmalarında ardından Karaiğdemir Mahallesi sakinlerinden Gülsen Turhallı’nın tarlasına sevgiyle ektiği domateslerin hasadı etkinliğe katılanlar tarafından gerçekleştirildi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu