Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarafından Salça Makinesi Dağıtım Töreni Gerçekleştirildihaberi

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından 2 Ağustos 2022 Salı günü saat 11.00’de Malkara Eski Otogar alanında Salça Makinesi Dağıtım Töreni gerçekleştirildi.

 

Salça Makinesi dağıtım törenine, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Vasfi Güner, Ersin Kaçar Belediye Meclis Üyeleri, Trakyam Üreten Kadın Kooperatifi Başkanı Aynur Çeşmeliler, siyasi parti başkanları ve temsilcileri, muhtarlar, kooperatif başkanları, daire amirleri, üreticiler ve vatandaşlar katıldı.

 

Salça Makinesi Dağıtım Töreni, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve tüm aziz şehitlerimiz adına saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'mızın okunmasıyla başladı.

 

Trakyam Üreten Kadın Kooperatifi Başkanı Aynur Çeşmeliler, kadın üreticilere her koşulda destek veren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a ve Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’a teşekkür etti.

 

Kadın üreticilerin ürettikleri ürünleri ekonomiye katabilmeleri için elimizden geleni yapmaya devam edeceklerini belirten Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul,“ Bizler Tekirdağ Büyükşehir Belediye ve Malkara Belediyesi olarak şehrimizin farklı noktalarında birçok çalışmayı aynı anda yürütüyoruz. Şuanda şehircilik anlamında ilçemizde gerek alt yapı gerekse üst yapı olarak ciddi çalışmalarımız var.

 

Fakat bugünün ayrı bir önemi var. Trakyam Üreten Kadın Kooperatifi, Trakya’da belki de ülkemizde önemli atılımlar ve projeler geliştirerek emin adımlarla kendisinden söz ettirmeyi başarıyor. Umarım büyüyerek sorunsuz bir şekilde yoluna devam edecek bir kooperatif olacaklardır. Bizler yerel yönetimler olarak kendilerini desteklemeye devam edeceğiz.

 

Bu anlamda desteğini bizlerden hiçbir zaman eksik etmeyen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Albayrak’a ve emeği geçenlere teşekkür ediyor, değerli vatandaşlarımıza saygılarımı sunuyorum” dedi.

 

Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’un ardında konuşma gerçekleştiren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Bugün Karaiğdemir Mahallemizde, üreticilerimize dağıttığımız domates fidelerinin hasadını yine üreticilerimizle beraber yaptık. Şimdi de Malkara İlçemizde yine üreticilerimize dağıtacağımız salça makinelerimizin teslim töreninde bir aradayız. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak, vizyonumuzun en önemli yapı taşlarından birini oluşturan Tarım alanında üreticilerimize destek olmaya devam ediyoruz. Talep sizden destek bizden. Salça makinelerimizin tüm üreticilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

Konuşmaların ardından üretici kooperatiflerinin talepleri doğrultusunda başlatılan makine ve ekipman desteği kapsamında toplamda 5 adet Salça Makinesinin 3’ü Trakyam Üreten Kadın Kooperatifine (Karaiğdemir, Gözsüz, Balabancık), 1 tanesi Sarıpolat Tarımsal Kalkınma Kooperatifine ve 1 tanesi de Şalgamlı Tarımsal Kalkınma Kooperatifine teslim edildi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu