Tek Kullanımlık Plastikler Yasaklandı

Avrupa Parlamentosu’nun (AP) 2019’da tek kullanımlık plastik ürünlerin kullanımını kıta sınırları içerisinde yasaklama kararı, 3 Temmuz 2021 tarihi itibariyle yürürlüğe girince, plastik tabak, çatal, bıçak, bardak, kulak çubuğu, karıştırıcı ve pipet gibi “kullan at” ürünlerin AB ülkelerinde satışı yasaklanmıştı. Artan çevre bilinciyle birlikte, kararın Türkiye’ye yansımaları beklenmedik şekilde hızlı oldu. Çevreci platformların başlattıkları imza kampanyalarının da etkisiyle, pek çok sektörde plastik ürünlerin alternatiflerine yoğun bir ilgi oluştu. Özellikle global kahve zincirlerinin başı çektiği pek çok sektörde, plastik ürünlere sağlıklı ham maddelerden üretilmiş alternatifler aranıyor.

Alternatif Çözüm Gıda Sınıfı Silikon!

Bu noktada doku olarak plastiğe benzeyen ve plastiğin kullanım kolaylığını tüketiciye sunan, ancak camın ham maddesi olan silis kumundan elde edilen tamamen bio kaynaklı bir madde olan “Gıda Sınıfı Silikon” eşsiz bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Bakteri barındırmayan, hafif ve esnek bir ham madde olan Gıda Sınıfı Silikon kanserojen maddeler içermiyor, yüksek sıcaklıklarda bile zararlı salınımlar yapmıyor. Cam kadar sağlıklı olmasına rağmen kırılgan olmadığı için tüketiciye büyük bir kullanım kolaylığı sağlıyor.

 

OiOi Ürünleri Fark Yaratıyor

Sadece “Gıda Sınıfı Silikon” kullanılarak üretilen OiOi markalı ürünler, tüketiciler için sağlıklı bir seçenek oluşturuyor. Emzik, diş kaşıyıcı, tabak, kase, bardak, önlük gibi bebek ürünlerinin yanı sıra, kek kalıbı gibi gıda temaslı ürünleri, mendil kılıfı gibi dekoratif ürünleri de %100 premium silikondan üreten OiOi, insan sağlığını korurken, eko sisteme zarar vermeyen çevreci bir yaklaşımla gezegene karşı sorumluluğunu da yerine getiriyor.

 

Silikon Pipet Dönemi

OiOi’nin koleksiyonu içinde en inovatif ürünlerden biri tekrar kullanılabilir silikon pipetler! Hem bebeklerin hem de yetişkinlerin kullanımına uygun alternatiflerle satışa sunulan OiOi Pipet’ler, tekrar tekrar kullanılabiliyor, yine silikonda fırçası ile kolayca temizlenebiliyor, bakteri barındırmıyor. Ayrıca kağıt pipetler gibi deforme olmuyor ve plastik pipetler gibi zararlı atık oluşturup doğayı kirletmiyor.

 

www.oioiturkiye.com

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu