Narlıdere Ata’sını Andıhaberi

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 84.yılında Narlıdere’de gerçekleştirilen törenlerle anıldı. Saat 09.05’te tüm Türkiye’de olduğu gibi Narlıdere’de de Ulu Önder için 2 dakikalığına hayat durdu. Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, “İlelebet yaşayacak Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 84. yıl dönümünde sevgi, saygı ve sonsuz bir özlemle anıyoruz” diye konuştu.

 

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete irtihalinin 84.yılında Narlıdere’de düzenlenen törenle anıldı. Narlıdere Ahmet Priştina Demokrasi Meydanı’nda Narlıdere Kaymakamı Suat Dervişoğlu, Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, Narlıdere Garnizon Komutan Vekili İstihkâm Albay Halil Bulut, Narlıdere İlçe Emniyet Müdürü Dr. Savaş Şimşek, ilçe protokolü, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştirilen tören Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı. Saat 09.05’te ise tüm Türkiye’de olduğu gibi Narlıdere’de de hayat 2 dakikalığına durdu, vatandaşlar Ata’sı için saygı duruşunda bulundu. Demokrasi Meydanı’ndaki çelenk sunum törenin ardından ise Narlıdere Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen anma törenine geçildi. Törende, 10 Kasım’a özel hazırlanan Oratoryo Gösterisi gerçekleştirildi.

 

“SONSÖZ ÖZLEMLE ANIYORUZ”

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, Milli Mücadele ve Kurtuluş Savaşı'nın lideri M.Kemal Atatürk’ün dünya lideri olduğunu ifade ederek, “İlelebet yaşayacak Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 84. yıl dönümünde sevgi, saygı ve sonsuz bir özlemle anıyoruz. Cumhuriyetimize sahip çıkarak, onun ilke ve devrimlerini yaşatarak Ata’mıza olan sevgimizi ve saygımızı göstermeliyiz. Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının bize bıraktığı mirasa hep birlikte sahip çıkacağız” diye konuştu. 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu