Kız ve erkek çocukların pelvik tabanlı rahatsızlıkları bu merkezde tedavi ediliyorhaberi

Türkiye’nin sayılı ünitelerinden olan Pelvik Taban Merkezi, EÜTF’de hasta kabulüne başladı

EÜTF Hastanesi bünyesinde hizmet vermeye başlayan ve Türkiye’nin sayılı ünitelerinden olan Pelvik Taban Merkezi’nde istemsiz kaka ve idrar kaçırma ile doğumsal anüs ve kalın bağırsak sorunları olan çocukların özellikle uzun dönemde karşılaştıkları tıbbi, cerrahi ve psikososyal sorunlarının tedavisi bütüncül ve disiplinlerarası yaklaşımla yapılacak.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi(EÜTF) Hastanesinde birçok branşın multidisipliner yaklaşımıyla hizmet veren Pelvik Taban Merkezi, hasta kabulüne başladı. Rektör Prof. Dr. Budak, “Üniversitemiz Tıp Fakültesi Hastanesinin sağlık altyapısını güçlendirme çalışmalarımız devam ediyor. Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı bünyesinde kurduğumuz Pelvik Taban Merkezi hizmet vermeye başladı. Sağlık altyapımızın kuvvetlendirilmesinde güçlü bir adım daha atmış olmanın gururunu yaşıyoruz. Hayırseverimiz, AK Parti Ankara Milletvekili Asuman Erdoğan’a Merkezimizin hizmete girmesindeki katkıların ötürü teşekkür ediyoruz” dedi.

 “Sağlık altyapımızı her geçen gün güçlendiriyoruz”

Merkez hakkında bilgi veren Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Tam kurumsal akredite olan araştırma üniversitemizin toplumla en yoğun buluştuğu birimlerinden olan ve A Plus niteliği taşıyan hastanemizi bir yandan çağın gerekleri doğrultusunda en son teknolojik cihazlarla donatmaya devam ederken bir yandan da yeni üniteleri halkımızın hizmetine sunuyoruz. Üniversitemizin sağlık altyapısının kuvvetlendirilmesinde güçlü bir adım daha atmış olmanın gururunu yaşıyoruz. Günümüzde sağlık sektörü hızlı bir büyüme ve gelişme sürecinden geçiyor. Bilimin ışığında gelişen koşullar ölçüsünde, Tıp Fakültesi Hastanemizin bütün sağlık hizmeti veren kliniklerinde çağın gereklerine uygun modernizasyonu sağlıyoruz. Pelvik Taban Merkezimiz, kız ve erkek çocuklarında son derece önemli olan kaka ve idrar kaçırma gibi rahatsızlıkların tedavisine yönelik hizmet verecek. Türkiye’nin sayılı ünitelerinden birisi konumunda bulunuyor. İstemsiz kaka ve idrar kaçırma ile doğumsal anüs ve kalın bağırsak sorunları olan çocukların özellikle uzun dönemde karşılaştıkları tıbbi, cerrahi ve psikososyal sorunlarının tedavisi bütüncül ve disiplinlerarası yaklaşımla yapılacak. Hayırsever, AK Parti Ankara Milletvekili Asuman Erdoğan’ın katkılarıyla üniversitemize kazandırılan Merkezimizin, ülkemizde bir referans merkezi haline geleceğine inanıyorum. Üniversitemiz, hastanemiz, ilimiz ve bölgemiz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Multidisipliner merkez

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi ve Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Muhsin Özgür Çoğulu, “EÜTF Hastanesi Pelvik Taban Merkezi kaka ve idrar kaçırma problemleri olan çocuklar için ülkemizdeki sayılı merkezlerden biridir. Merkezimizde bu sorunlar bütünsel bir yaklaşımla tedavi edilmeye çalışılmaktadır. Bünyemizde çocuk cerrahı, gastroenterolog, radyolog, hemşire, psikolog, fizyoterapist ve diyetisyen birlikte çalışmaktadır. Bu bağlamda ülkemizdeki yegane kurumlardan biridir.  Merkezimizde doğumsal anüs ve kalın bağırsak sorunları olan çocukların özellikle uzun dönemde karşılaşılan tıbbi, cerrahi ve psikososyal sorunları tedavi edilmektedir” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu