İYİ Parti İstanbul’dan İmamoğlu’na ziyaret

Saraçhane’deki İBB Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen buluşmada, İmamoğlu ve Kavuncu birer konuşma yaptı.

“Türkiye demokrasisine darbe vuran bir anlayışla mücadele ettik”

Millet İttifakı’nın bileşenleri olarak, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde başlayan örnek bir dayanışma ve iş birliği modeli gerçekleştirdiklerini belirten İmamoğlu, şunları kaydetti:

“Elbette bazen ayrı düşündüğümüz oldu, tartıştığımız konular oldu. Beraber istişare ettiğimiz alanlar zaman aldı, süre aldı. Ama günün sonunda, bu sağlıklı iş birliğinin kamu lehine yaptığımız, 16 milyon insanı düşünerek hareket ettiğimiz iş birliği, Türkiye demokrasisi adına, yerel demokrasi adına bence örnek bir yolculuğu tarifledi ve gösterdi. Bütün bu iyi örnekleri yaşarken, tabii bir de Türkiye demokrasisine darbe vuran, yara veren, hatta yani tabiri caizse, demokrasi rejimini yok etmeye gayret eden anlayışla da mücadele ettik.”

 “13 bin oyla seçim alacağını mı zannediyorsun”

İmamoğlu, sorunların, seçildikten sonra değil, adaylık süreciyle başladığının altını çizerek, şu ifadeleri kullandı:

“‘13 bin oyla seçim alacağını mı zannediyorsun’ denen konuşma yapıldı bu ülkede. Halbuki bugünkü rejimin bile tarifi ne? ‘Yüzde 50, artı bir kişiyi alan Türkiye’nin Cumhurbaşkanı seçilir.’ Yani yüzde 50, artı bir kişinin kazanacağız Cumhurbaşkanlığı sisteminin başındaki kişinin tarifine bakar mısınız: ‘13 bin oyla İstanbul’u alacağını mı düşünüyorsun?’ Bunu yaşattılar bize. Yetmedi, ‘Çaldılar’ dediler. Yetmedi, seçimi iptal ettiler. ‘Niçin iptal edildi’ dendiğinde, ‘Sandık başlarında 700 terörist var’ dediler. O kadar net konuştu ki zat-ı muhterem, ‘700 terörist’ derken. Ne oldu? Sonuçta 40 küsur kişi yargılandı ve sıfır. Beraat etmeyen bir kişi bile yok. Heba oldu milletin itibarı. Utanç duyduk.”

 “Yol arkadaşlığımızla, dostluğumuzla kabuslarını yaşatmaya devam edeceğiz”

“Mertçe bir mücadele talep ediyorum” diyen İmamoğlu, “Biz, milletçe bir arada ve özellikle bu yol arkadaşlığıyla, dostlukla, kardeşlikle, bir arada onlara kabuslarını yaşatmaya devam edeceğiz. Kabus olarak onlara, gecelerini rüyalarını zehir edecekler. Onun için bu milletle uğraşmasınlar. Millet İttifakı’yla hiç uğraşmasın.” şeklinde konuştu.

“2023 süreci, hayati ve milli bir meseledir”

İmamoğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve katılımcılara desteklerinden dolayı teşekkürlerini sunarak, dostları sayesinde kendisini çok güçlü hissettiğinin altını çizdi.

“Kesinlikle önümüzdeki 2023 süreci, hayati ve milli bir meseledir” diyen İmamoğlu, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin, milletimizin, halkımızın bir arada büyük bir geleceğe yürüme meselesidir. Buna inancımız çok büyüktür. İnanın seçime kadar yapacaklarının belki daha bir kısmını yaşıyoruz. Ama her yaptıklarında bizim birlik ve beraberliğimiz, birlik ve beraberliğimize zarar vermeden yol yürüyüşümüz, detaylı düşüncemiz, erdemli davranışlarımız, hatalarımızı kapatarak, yardımcı olarak, eksiklerimizi tamamlayarak yol yürüme hareketini ortaya koymamız, onların bütün kötü emellerini suya düşürecek ve bizler, başarılı olacağız.” ifadelerini kullandı.

“Genel Başkan’ımızdan aldığımız ilhamla yanınızdayız”

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Kavuncu da buluşmayı, geçen hafta milletle birlikte verilen tepkinin bir devamı olarak niteledi.

Karara karşı gösterilen tavrın başka yönlere çekilmek istendiğinin ileri süren Kavuncu, “Farklı mecralara çekmek de aslında iktidarın, muktedirlerin yapmak istediği, uygulamak istediği stratejinin ekmeğine yağ sürüyor. Dolaylı ya da dolaysız, bilerek ya da bilmeyerek, iktidarın yapmak istediğine katkı verilmiş oluyor. Bunu farklı siyasi anlamlara ve farklı mecralara çekmek, o anlamda bu mücadeleyi de verilebilecek en büyük zarardır. Konu nettir” diye konuştu.

Kavuncu, tüm İYİ Parti teşkilatlarıyla 31 Mart ve tekrarlanan seçim sürecinde büyük bir azimle çalıştıklarını vurgulayarak, “Başkanım, yalnız değilsiniz. Bu hak mücadelenizde, bu haklı davanızda, biz, İstanbul İl Teşkilatı olarak, sonuna kadar yanınızdayız. Bunu bir kez daha ilçe başkanlarımızla, il başkanlık divanımızla size ifade edelim. Çünkü, bugünlerde destek çok anlamlıdır. Hem size hem milletimize bu cesareti, bu dik duruşu, dirayeti Genel Başkanımızdan aldığımız o ilhamla, ondan aldığımız o yönlendirmeyle bir kez daha bugün gösterelim istedik. Yanınızdayız Başkanım.” dedi.

Hibya Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu