“Hemşireleri Kırbaçlayın” Diyen Başhemşire Görevden Alınsın !

Erzurum Horosan Devlet Hastanesi’nde görevli Tedavi Bakım Hizmetleri Müdürü R.’nin, “Bu hemşireleri çalıştırın, KIRBAÇLAYIN” dediği öne sürüldü. Sağlık Müdürlüğü soruşturma açarken, utanılacak olay Twitter’da  #KırbaçcıRahimeAlınsın  ve #sağlıkçıyakırbaç etiketleriyle gündem oldu.

Horosan Devlet Hastanesi

Konu hakarete uğradığını öne süren bir hemşirenin mektubu ile ortaya çıktı. O hemşire mektubunda, “Bizler Erzurum Horosan Devlet Hastanesinde çalışan sağlıkçı kardeşleriniz. Bizler yoğun çalışma ortamında işimizi yapmaya çalışırken ağır şekilde mobbinge uğruyoruz ve sesimizi ihçbir şekilde hiç kimseye duyuramıyoruz. Size son yaşadığımız olayı şöyle özetliyeyim. Acil Serviste yoğun bir şekilde çalışırken, Başhemşire olarak görev yapmakta olan kişi acil servise gelerek ses algılamalı kameraların ve hasta yakınlarının önünde pratisyen doktora yüksek sesli bir şekilde, “Çalıştırıyor musunuz bu hemşireleri çalıştırın, KIRBAÇLAYIN” şeklinde sözler sarf ederek onurumuzu ve gururumuzu kırıp, tüm hastaların önünde bizi rencide etti. Fakat sesimizi hiçbir şekilde duyuramıyoruz” diyerek yardım istedi.

Erzurum İl Sağlık Müdürü Dr. Gürsel Bedir, Açıklama Yaptı

Mektubun sosyal medyada yayılmasıyla Kırbaççı Rahime lakabı takılan Horosan Devlet Hastanesi Tedavi Bakım Hizmetleri Müdürü R. bir anda Türkiye gündemine oturdu. Konu hakkında açıklama yapan Erzurum İl Sağlık Müdürü Dr. Gürsel Bedir, yaptığı açıklamada, “Söz konusu kişi hakkında soruşturma başlatılmıştır. Konuyu yakından takip eden bakanlığımıza da ayrıntılı bilgilendirmeler yapılmış ve idari tasarruf için de gerekli girişimlerde bulunulmuştur” dedi.

Kırbaçcı Rahime Görevden Alınsın

Dr. Bedir’in açıklaması da sosyal medya kullanıcılarını tatmin etmedi. Twitter’da Dr. Gürsel Bedir’in açıklamasına yorum yapan sağlık çalışanları, “Hemşirelere bu şekilde davranan bir zihniyet sağlık çalışanlarını temsil edemez. Derhal görevden alınmalı. Bakan Dr. Fahrettin Koca, Kırbaççı Rahime için gereğini yapmalı” şeklinde yorumlarda bulundular. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu