Emirates, Latin Amerika’daki uçuş ağını güçlendirerek Rio de Janeiro ve Buenos Aires seferlerine yeniden başladıhaberi

  • Havayolu, Brezilya’daki iki önemli noktaya ve Arjantin’in başkentine seferlerini yeniden başlattı.
     
  • Dubai çıkışlı ve varışlı olarak haftada dört kez yapılacak seferler Rio de Janeiro ve Buenos Aires arasında bağlantı sağlıyor.
     
  • Brezilya ve Arjantin’in başkenti arasındaki direkt sefer Emirates ile bölgede seyahat etmeyi kolaylaştırıyor.
     

Emirates, COVID-19 salgını nedeniyle askıya alınan Güney Amerika’daki iki uçuş noktası Rio de Janeiro ve Buenos Aires seferlerini yeniden başlattı. 

 

Boeing 777 uçağıyla yapılan EK247 sefer sayılı uçuşu Brezilya ve Arjantin’de sıcak bir karşılamaya sahne oldu. Rio de Janeiro’daki RIOgaleão, havayolu şirketinin şehre dönüşünü geleneksel bir su takı karşılama töreni ile kutladı. Yolcular ve kabin ekibini karşılayan samba dansçıları havalimanı yönetim ekibinin de katıldığı törende eğlenceli bir kültürel performans sergilediler.

 

Emirates yöneticileri arasında yer alan Amerika Kıtası Ticari Operasyonlar Kıdemli Başkan Yardımcısı Salem Obaidalla ve Brezilya Müdürü Stephane Perard, Dubai-Rio de Janeiro-Buenos Aires seferlerinin yeniden hayata geçmesini Buenos Aires uçuşuna devam etmeden önce sembolik bir kurdele kesme töreni ile kutladılar.

 

EK247 sefer sayılı uçuş, Buenos Aires’in Ezeiza kentindeki Ministro Pistarini Uluslararası Havalimanı’nda aralarında Ulaşım Bakanı Alexis Raúl Guerrera; Turizm Bakanı Matías Lammens; Sivil Havacılık Direktörü Paola Tamburelli’nin yer aldığı Arjantinli yetkililer ile Ezeiza Havalimanı Genel Müdürü Sebastian Villar Guarino ve havalimanı yönetim ekibindeki diğer isimlerin yanı sıra IMPROTUR Uluslararası Pazarlar Direktörü Oscar Suarez ve BAE’nin Arjantin Cumhuriyeti Büyükelçisi Saeed Abdulla Saif Joula Alqemzi tarafından karşılandı. Buenos Aires’teki karşılama etkinliğinde Arjantin Turizm Kurulu (INPROTUR) tarafından organize edilen coşkulu bir tango dansı gösterisi yapıldı.

 

İlk kez 2012 yılında başlayan Arjantin seferlerinin yeniden hayata geçmesiyle, Emirates, Dubai dâhil 130’dan fazla uçuş noktasından oluşan, pandemi öncesi uçuş ağının 90’ından fazlasını yeniden faaliyete geçirdi. Dubai’den Buenos Aires’e Rio de Janeiro aktarmalı olarak yapılacak uçuş haftada dört kez EK247/EK248 sefer sayılarıyla gerçekleştiriliyor.

 

EK247 sefer sayılı uçuş haftanın dört günü Dubai’den 08:05’te kalkış yaparak Rio de Janeiro’ya 15:25’te varıyor. 1 saat 45 dakikalık bir aktarma sonrası, uçak 17:10’da Arjantin için kalkış yaparak 20:40’ta Buenos Aires’e varıyor. EK248 sefer sayılı dönüş uçuşu Buenos Aires’teki Ezeiza Uluslararası Havalimanı’ndan 22:20’de kalkıyor ve sonraki gün 01:10’da Rio de Janeiro’ya varıyor. Sonrasında ise 02:55’te tekrar kalkış yaparak merkezi Dubai’ye 23:35’te varıyor. 

 

*Uçuş saatleri yerel saatlere göre belirtilmiştir.

Bilet rezervasyonları emirates, Emirates Uygulaması, çevrimiçi veya doğrudan seyahat acentelerinden yapılabilir.

 

Benzersiz premium seyahat deneyimi ve Dubai ziyareti

Emirates Güney Amerika’da São Paulo ve Dubai arasında da her gün sefer gerçekleştiriyor. Ünlü amiral gemisi A380 uçağıyla yapılan uçuşlarda Premium Class’ta seyahat eden yolcular için havayolunun imzası niteliğindeki Uçak İçi Dinlenme Salonu, First Class’ta ise Duş&Spa hizmeti yer alıyor.

 

Emirates, ödüllü şeflerden oluşan bir ekip tarafından geliştirilen ve çok sayıda birinci sınıf içecek seçeneğinin eşlik ettiği, bölgesel lezzetlerden ilham alan menülerle yolculara gökyüzünde eşsiz bir mutfak deneyimi sunuyor. Yolcular arkalarına yaslanarak Emirates’in ödüllü uçak içi eğlence sistemi ice ile Portekizce ve İspanyolca dil desteğine de sahip film, dizi, müzik, podcast, oyun, sesli kitap ve daha fazlasını içeren özenle hazırlanmış global eğlence içeriklerinin yer aldığı 5000’den fazla kanalın keyfini çıkarabilirler.

 

Premium Class kabinlerde seyahat eden yolcular ve belirli statüdeki Skywards üyeleri, Rio de Janeiro, Buenos Aires ve Sao Paolo uçuşlarından önce rahatlamak veya yarım kalan işlerini tamamlamak için havalimanında dinlenme salonu hizmetlerinden faydalanabilirler. Yolcular Brezilya’daki iki noktada ve Arjantin’de şoförlü araç hizmetinden yararlanabilirler. Emirates, Dubai Uluslararası Havalimanı’nda Premium Class’ta seyahat eden yolcularına bir dizi dinlenme salonunun yanı sıra havalimanına geliş gidişlerde özel şoförlü araç hizmeti de sunuyor.

 

Dubai’ye seyahat eden Brezilya ve Arjantin vatandaşları Dubai’ye varışta vizelerini kolayca alarak şehirde kolaylıkla bir mola verebilirler. 

 

Bölge içi ve uluslararası, ticaret ve turizmi güçlendirmek

Emirates uçuşlarının yeniden başlaması, havayolunun kargo bölümü Emirates SkyCargo aracılığıyla Arjantin, Brezilya ve diğer ülkeler arasındaki ticareti de kolaylaştırıyor. Havayolunun geniş gövdeli Boeing 777 uçağı, Arjantin ve Brezilya’dan bölgesel ihraç mallarının Ortadoğu, Avrupa ve diğer pazarlardaki tüketicilere ulaştırılması için uçuş başına yaklaşık 20 tonluk bir kargo kapasitesi sunuyor ve aynı zamanda ilaç gibi temel ürünlerin ithalatına destek oluyor.

 

2007’den bu yana, Brezilya’dan 58 bin tonluk mal ihraç edilirken Sao Paulo ve Rio de Janeiro’da yolcu seferlerinde Emirates hizmetlerinden faydalanılarak 62 bin tonluk ithalat gerçekleştirildi. Emirates SkyCargo, Brezilya’da Viracopos havalimanına özel kargo seferleri gerçekleştiriyor. Emirates son 10 yılda Arjantin’den 23 bin ton malın ihracatını kolaylaştırırken havayolunun seferleri vasıtasıyla 21 bin ton mal ithal edildi.

 

Uzun yıllardır dünya çapındaki turistler için popüler bir nokta olmayı sürdüren Arjantin, Worlddata.info sitesine göre ziyaretçi sayısı bazında 2019’da Güney Afrika’da en çok ziyaret edilen dördüncü ve dünya çapında en çok ziyaret edilen 28. ülke oldu. Arjantin 2019 yılında 7,4 milyon turist tarafından ziyaret edilirken Buenos Aires tatil, iş ve aile/arkadaş ziyareti amaçlı seyahat eden 2,77 milyon ziyaretçiyle dünyanın en popüler şehirleri arasında 88. sırada yer aldı.

 

Brezilya, Güney Amerika’da en çok ziyaret edilen 9. ve dünyada en çok ziyaret edilen 32. ülke olurken aynı yıl içinde 6 milyon turisti ağırladı. Rio de Janeiro, Brezilya’da en çok ziyaret edilen şehirler arasında birinciliği üstlenirken 2,33 milyon turist sayısıyla dünyadaki en popüler şehirler arasında 99. sırada yer aldı.

 

Emirates hâlihazırda uçuş ağındaki 130’dan fazla uçuş noktasına sefer yaparak tüm dünyadaki yolcularına hizmet sunuyor. Dubai’de rahat bağlantı imkânı sunan havayolu, Amerika Kıtası, Avrupa, Afrika, Orta Doğu ve Asya-Pasifik arasında seyahati kolaylaştırıyor.

 

Rio de Janeiro ve São Paulo arasındaki bağlantı uçuşları dâhil Güney Amerika’daki diğer uçuş noktalarına seyahat eden yolcular, Emirates’in GOL, LATAM, Azul, Copa ve Avianca gibi bölgesel iş ortaklarıyla gerçekleştirdiği ortak uçuş ve interline anlaşmaları sayesinde seyahatlerine rahat bir şekilde devam edebilirler.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu