Dermatoloji Uzmanı Dr. Yasemin Erdem Öztürk, Muayenehanesinin Açılışını Gerçekleştirdi

Dermatoloji Uzmanı Dr. Yasemin Erdem Öztürk, Muayenehanesinin Açılışını Gerçekleştirdi

Uzm. Dr. Yasemin Erdem Öztürk, Balçova’da bulunan kliniğinde hasta kabul etmeye başladı. İzmir Kavram Meslek Yüksek Okulu Saç Bakım ve Güzellik Hizmetleri Bölümü Öğretim Görevlisi Dermatoloji Uzmanı Dr. Yasemin Erdem Öztürk, açtığı özel muayenehanesinde, hastaların kendilerini rahat ve güvende hissedecekleri bir ortamı oluşturmaya çalıştıklarını söyledi.

 

İzmir’e kozmetik ve klinik dermatoloji alanında kaliteli hizmet vermek adına kendi kliniğini açtığını ifade eden Uzm. Dr. Yasemin Erdem Öztürk, kliniğinde verdiği hizmetleri anlattı; ‘’Deri ve Zührevi Hastalıkları Uzmanı olarak deri, saç, tırnak ve ağız hastalıklarının tanı ve tedavisi, ameliyatsız estetik işlemler; botoks, dolgu işlemleri, mezoterapi, PRP, saç tedavileri, leke ve iz tedavileri, yüz gençleştirme, peeling, medikal cilt bakımı ve hidrofacial cilt bakımı kliniğimizde verdiğimiz başlıca hizmetlerdir.’’

Kozmetik ve klinik dermatoloji alanlarında kaliteli ve güvenli hizmet sunuyoruz

Dermatoloji (Cildiye) Uzmanı, doğumdan yaşamın son anına kadar deride, saçta, tırnakta bulunan tüm deri hastalıklarının takip ve tedavisi ile ilgilenir. Son yıllarda kozmetik uygulamaların artması ve bunların birçoğunun deride olması nedeniyle, asıl uzmanlık alanı deri olan dermatoloji, tüm kozmetik işlemlerle de (dolgu, botoks, mezoterapi, altın iğne, lazer uygulamaları, leke ve sivilce izi tedavisi) ilgilenir. Dermatoloji doktorları tarafından yapılan muayene sonrasında kişiden kişiye uygulanan yöntemler ve dozlar değişir. Dozu gerekenden fazla vermek, belirlenenden farklı bir noktaya enjeksiyon yapmak istenmeyen, doğal olmayan bir görüntü yaratabilir. Bu nedenle işlemlerin bir uzman tarafından yapılması konusunda hassas olunmalıdır.

Dermatoloji Uzmanı Dr. Yasemin Erdem Öztürk, Muayenehanesinin Açılışını Gerçekleştirdi

Kozmetik işlemler mutlaka doktor tarafından yapılmalı

Kozmetik işlemler özellikle botoks ve dolgu işlemleri ilaç uygulamaları oldukları için doktorlar tarafından ve sağlık kurumunda yapılmalıdır. Merdiven altı yerlerde bu uygulamalar yaptırılmamalıdır. Son dönemde çıkan haberlerde bazı kişilerin bu işlemeleri evde de yaptıklarını duymaktayız. Bu duruma bağlı olarak bazı sıkıntılar yaşanabilir. İşlem sonrası bir yan etki ile karşılaşıldığında acil müdahale etmek gerekebilir. Bu nedenle doktor olmayan biri tarafından kendinize kozmetik işlemleri yaptırmamanızı öneriyorum.

BSHA (Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu