Borusan Müzik Evi'nde Uluslararası Caz Günü'ne özel konserhaberi

Borusan Müzik Evi’nde ise 30 Nisan Pazar günü gerçekleşecek James Brandon Lewis Trio konseriyle “Uluslararası Caz Günü” kutlanıyor. Çevrimiçi video platformu borusansanat üzerinden sunulan konser kayıtları ise dinleyicileri müzikle buluşturmaya devam ediyor.

Borusan Müzik Evi’nde “Uluslararası Caz Günü”ne özel konser

Borusan Müzik Evi ve Kod Müzik işbirliğiyle düzenlenen 35. Nova Muzak serisinde, James Brandon Lewis Trio, Borusan Müzik Evi sahnesine konuk olacak. Caz müziğinin dünyanın dört bir köşesindeki insanları birleştirmedeki rolünü vurgulamak için 2011’den bu yana kutlanan “Uluslararası Caz Günü” kapsamında yer alan bu konser, 30 Nisan Pazar günü saat 21.00’de Borusan Müzik Evi’nde gerçekleşecek. Bu özel konser, Borusan Klasik ve Joy Jazz radyolarından yapılacak yayınla canlı olarak da dinlenebilecek.

NOVA MUZAK #35

JAMES BRANDON LEWIS TRIO

“ULUSLARARASI CAZ GÜNÜ KONSERİ”

30 NİSAN 2023 Pazar 21.00

BORUSAN MÜZİK EVİ

borusansanat’de konser yayınları devam ediyor

Borusan Sanat, konser deneyimini dijitale taşıyan platformu borusansanat ile birbirinden değerli sanatçıların yer aldığı konserleri izleyenlere ulaştırmaya devam ediyor. Her hafta müzikseverlere keyifli bir program sunan platformda, 29 Nisan Cumartesi günü saat 20.00’de Christian Benning’in, İstanbul’un perküsyon grubu SA.NE.NA ile Borusan Müzik Evi’nde verdiği konserin kaydı yayınlanacak. İki hafta boyunca yayında kalacak bu konserin ardından, 30 Nisan Pazar günü saat 11.30’da “YENİ YIL KONSERİ” sizlerle buluşacak. Konserlerin öncesinde, konser öncesi yapılan söyleşi ve röportajlar ekranlarınızda olacak.

ÇEVRİMİÇİ GÖSTERİM / borusansanat

SA.NE.NA FEAT. CHRISTIAN BENNING WITH MIAM PERCUSSION

29 Nisan 2023 Cumartesi 20.00 

SA.NE.NA 

Amy Salsgiver 

Kerem Öktem

Alican Öztan 

Christian Benning

MİAM PERCUSSION 

Ayberk Garagon

İrem Dinçer 

Danae Palaka

Nihal Saruhanlı 

Back on Stage (BoS) ile konser öncesi söyleşi

19.30-20.00

Alman perküsyoncu Christian Benning’in perküsyon grubu SA.NE.NA ve MİAM Percussion’la bir araya geldiği konserin kaydı, dinleyicilerle buluşuyor. Konserde, Xenakis, Cangelosi, Salsgiver ve Lansky’nin yapıtları seslendiriliyor. Konserin özel yanlarından biri de Cangelosi’nin Bad Touch yapıtının Türkiye prömiyeri ve Salsgiver’ın Istanbul Running yapıtının Dünya prömiyerinin izleyicilerle buluşması. 

YENİ YIL KONSERİ 

30 Nisan 2023 Pazar 11.30

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası 

Carolyn Kuan şef 

Romain Leleu trompet 

Aydın Büke ve Serhan Bali ile konser öncesi söyleşi

11.00-11.30

BİFO’nun, bu sezon dünyanın dört bir yanından sesleri kapsayan çok renkli bir programdan oluşan geleneksel yeni yıl konserinin kaydı, sizlerle buluşuyor. Konserde BİFO’yu köklü kurum ve orkestralarla konserler veren şef Carolyn Kuan yönetiyor. Konserin solisti ise kendi kuşağının önde gelen trompet sanatçılarından biri olarak kabul edilen Romain Leleu. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu