Bir dönem Ömer Seyfettin de yazılar kaleme aldığı İzmir Gazetesi, 145.Yaşını kutluyor. haberi

1877'de Grigorios Karydis tarafından yayınlanan "İzmir Gazetesi" Osmanlı'da Türkçe yayımlanan ilk gazetedir. 1897'de Bıçakçızade İsmail Hakkı'nın çıkardığı İzmir Gazetesi haftalık olarak yeniden yayımlandı. Yayın hayatına aralıklarla devam eden İzmir Gazetesi 1907'nin Ağustos'unda bu kez Hüseyin Hilmi ve Baha Tevfik Bıçakçızade'nin girişimiyle yeniden yayınlamaya başladı. Köşe yazılarıyla kentte ilgi kaynağı olan İzmir Gazetesi bu ilgi üzerine büyür ve Salepçioğlu Han'a taşınır. Bir dönem Ömer Seyfettin de yazılar kaleme aldığı  İzmir Gazetesi,  aralıklarla ara verdiği yayın hayatına 2014 yılında Kayhan Kırmızıgül’ün girişimiyle  tekrar döner. İzmir Gazetesi, modern yayıncılık teknolojilerine adapte olarak hem dijital ortamda hem de basılı gazete olarak köklü tarihini devam ettiriyor. 

İzmir Gazetesi güçlü kadrosu ile son dakika ve güncel haberleri okurlarına sunuyor. izmirgazetesi.com.tr  web sayfasında 7/24 güncel haberler  yer alırken kentin gündemini ve özel röportajlarıyla renklenen aylık gazetesiyle de yayınlamaya devam ediyor. 

 

İzmir’in mirasına sahip çıkalım 

İzmir Gazetesi İmtiyaz Sahibi Kayhan Kırmızıgül; “İzmir tarihinin önemli bir parçası olan İzmir Gazetesi, sahip olduğu önemli mirasıyla geçmişte olduğu gibi İzmir’in kent haberlerine öncülük ederken, İzmir ve bölge haberlerinin yanı sıra ulusal haberlerinde yer aldığı, tarafsız ve özel habercilik anlayışını kendine ilke edinmiştir. İzmir halkının sesi ve gündemi yakından takip eden sosyal ve kültürel haberler ve röportajların da yer aldığı İzmir Gazetesi izmirgazetesi.com.tr web adresinde  ve mobil uygulamaları ile dijital ortamda da yer alıyor.” şeklinde konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu