Başkan Büyükakın: Türk Tiyatro tarihine iz bırakmayı hedefleyen bir Şehir Tiyatromuz varhaberi

Başkan Büyükakın, Şehir Tiyatroları’ndaki oyuncusundan teknik ekibine kadar tüm tiyatro emekçileriyle bir araya geldi

 

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, çeyrek asırlık bir yolculukla bugünlere kadar gelen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda çalışan oyuncusundan teknik ekibine kadar tüm tiyatro emekçileriyle bir araya geldi. Şehir Tiyatrolarının 25. yılını kutlayan Başkan Büyükakın, 24. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri gecesine damgasını vuran Kocaeli Şehir Tiyatroları’nın tüm emekçilerine teşekkür etti. Türkiye’nin en prestijli ve uzun soluklu tiyatro ödülü olan Afife Tiyatro Ödülleri’nde Kocaeli Şehir Tiyatroları’nın Vişne Bahçesi oyunu ile 3 dalda ödül almasına da değinen Başkan Büyükakın, “Bu ödülün kazanılmasından dolayı çok mutluyum. Önümüzdeki süreçte yeni ödüllerin kazanılmasını da arzu ediyorum” dedi.

 

“BÜYÜK BİR EKİP VE EMEKÇİ TİYATRO AİLEMİZ VAR”

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sadık Uysal, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Raşit Fidan, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sanat Yönetmeni Aydın Sigalı olmak üzere özellikle tiyatro emekçileriyle yakından ilgilenen Başkan Büyükakın, Şehir Tiyatrolarına dair hedeflerini ve beklentilerini de dile getirdi. Türkiye’nin dördüncü ödenekli tiyatrosu olarak Kocaeli seyircisi ile yan yana yürüyen, seyircisinden aldığı güç ile Türk Tiyatrosu’nda varlığını günden güne pekiştiren Kocaeli Şehir Tiyatroları’nın 25. yılının çok önemli olduğunu da değinen Başkan Büyükakın, “Türk Tiyatro tarihine iz bırakmayı hedefleyen bir Şehir Tiyatromuz var. Bunu da başarmak için çok çalışan ve başarıyla yoluna devam eden büyük bir ekip ve emekçi tiyatro ailemiz var. Siz gerçekten çok büyük ailesiniz. 25. yılımızı taçlandıran çalışmalar yapıyorsunuz. İnanıyorum ki daha iyi oyunlar ve eserler bizim şehir tiyatromuzdan çıkacak” şeklinde konuştu.

                         

ŞEHİR TİYATROLARIMIZA GEREKEN HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERİYORUZ

Türkiye’nin en prestijli ve uzun soluklu tiyatro ödülü olan Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri’ e damga vuran Kocaeli Şehir Tiyatroları, Vişne Bahçesi oyunu ile 3 dalda ödül almıştı. Yılın En Başarılı Oyunu, Yılın En Başarılı Sahne Tasarımı ve Yılın En Başarılı Hareket Düzeni ödülleriyle Kocaeli Şehir Tiyatrosu, 25 yıllık yolculuğunda bir ilke imza attı. Şehir Tiyatrosu personeliyle buluşmasının ardından ayrı bir değerlendirme yapan Başkan Büyükakın, “Bir ülkenin zenginlik ölçütü aynı zamanda sanattır, tiyatrodur, kültürdür. Bu zenginliğin ne kadar sergilendiği ve aynı zamanda toplumla ne kadar buluşturulduğu da önemlidir. Bunu için Şehir Tiyatrolarımıza gereken her türlü desteği veriyoruz. Özellikle çocuklarımızı ve gençlerimizi daha fazla sanatla ve tiyatro ile buluşturacak adımları atmak içinde ekibimizle birlikte çalışıyoruz” ifadelerini sarf etti. Birliktelik çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi. 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu