Bakan Kasapoğlu, 105 Yeni GSB Yurt Binası Resmi Açılış Töreni’nde Konuştu

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşen 105 Yeni GSB Yurt Binası Resmi Açılış Töreni’nde konuştu. Bakan Kasapoğlu, bir gurur tablosuyla karşı karşıya kaldıklarını belirtti.

Ankara’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşen 105 Yeni GSB Yurt Binası Resmi Açılış Töreni’nde konuşan Kasapoğlu, bakanlık yurtlarına yapılan başvuruların birinci fazında yüzde 80’lik yerleştirme oranıyla yeni bir rekora imza attıklarını

“Türkiye’nin Dört Bir Yanında 800’den Fazla Yurt, 825 Binden Fazla Kapasite”

105 Yeni GSB Yurt Binası’nın resmi açılışı sebebiyle heyecanlı ve mutlu bir gün yaşadığını dile getiren Bakan Kasapoğlu, “Temelinde inanç, adanmışlık, gayret olan bir tablo var. Bu tablonun en önünde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın genç odaklı vizyonu var. Hizmet odaklı, eser odaklı siyaset anlayışı var. Sayın Cumhurbaşkanımız için son 21 yıllık hizmet serüvenimizde gençlerin özel bir yeri oldu. İşte bu yurtlar, Türkiye’nin dört bir yanında 800’den fazla yurt, 825 binden fazla kapasite bu anlayışın sonucu.” diye konuştu.

“4 Fazın Sonunda Bu Güzel Çatıların Altında Bu Ülkenin Birbirinden Değerli Gençlerini Ağırlamaya Devam Edeceğiz

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, konuşmasına şu şekilde devam etti:

“Durmayacağız, yorulmayacağız. Birileri algı yapacak, yalanlarla, iftiralarla siyaset yapmaya çalışacak. Biz onlara inat üretmeye, taş üstüne taş koymaya, bu güzide eserleri, bu millet için çoğaltmaya büyütmeye devam edeceğiz. Bu yıl, çok özel bir çalışma yaptık. Sayın Cumhurbaşkanımızın büyük destekleriyle rekor başvuru almamıza rağmen, yüzde 80’lik ilk faz yerleştirme oranıyla yeni bir rekora imza attık. 4 fazın sonunda bu güzel çatıların altında bu ülkenin birbirinden değerli pırıl pırıl gençleri, bu güzel mekanlarda ağırlamaya devam edeceğimizin müjdesini vermek istiyorum. Sayın Cumhurbaşkanım, bu yıl özellikle kırdığımız rekor, sizin ta başından beri büyük desteğiniz bizim en büyü gücümüz ilham kaynağımız oldu. Bir kez daha hem gençler hem de çalışma arkadaşlarım adına şükranlarımızı arz ediyorum.” (BSHA)

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu