Üniversite Yüzyüze Eğitim Ne Zaman ? (Özel Haber)

Üniversite Yüzyüze Eğitim Ne Zaman ? Çok merak edilen bu sorunun yanıtını Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Özvar verdi. Özvar, “Yeni akademik yılda artık, yüz yüze eğitime geçmenin vakti geldi”

Üniversitelerde Yüz Yüze Eğitim Ne Zaman Başlayacak ?

Yeni dönemde pandemiden bağımsız bir şekilde yüz yüze eğitim yaparak yeni akademik yıl açılışına kavuşacaklarını ifade eden Özvar, “Çok şükür uzun sayılabilecek bir salgın dönemi sonrasında, 2022-2023 yeni akademik yılına yaklaşıyoruz. Artık finaller üniversitelerimizde başlamış vaziyette ya da başlamak üzere. Bir kısmında bittiğini artık bütünleme sınavlarının başladığını biliyorum. Tabi yeni akademik dönem önümüzde, eskisini arkamızda bırakacağız. Yeni döneme eğer sağlık koşullarında herhangi bir değişme olmazsa, inşallah eskisi gibi, salgından ari, pandemiden bağımsız bir şekilde yeni akademik yıl açılışına kavuşacağız. Üniversiteler olarak akademik yıl başlamadan önce gerek üniversiteler gerekse YÖK olarak bu konuda tedbirler almaya başladı. YÖK olarak, değerli rektörlerimizle birlikte yeni akademik yılda artık, yüz yüze eğitime geçmenin vaktinin geldiğini duyurmak isterim. Önümüzdeki dönemden itibaren inşallah, yüz yüze eğitim son içinde bulunduğumuz dönemde olduğu gibi yüz yüze ile eğitim öğretime başlayacağız” diye konuştu.

Üniversitelerde Online Eğitim

Üniversitelerde yeni eğitim ve öğretim döneminde online veya dijital eğitim öğretim imkanlarından da istifade etmeye devam edeceklerini kaydeden Özvar, “Uzun bir aradan sonra, yüksek öğretim kurumlarımızda, üniversitelerimizde, kampüslerimizde, öğretim elemanlarımızla, hocalarımızla, öğrencilerin dershanede, derslikte bir araya gelmelerini, buluşmalarını önemsiyoruz” diye konuştu.  ​ “Müzik ve İklim” temasıyla bu yıl 12. Düzenlenen Uluslararası Hisarlı Ahmet Sempozyumu’nun ardından Özvar Prof. Dr. Fuat Sezgin Kütüphanesi’nde kıymetli öğrencilerle bir araya gelerek sohbet etti. YÖK Başkanı Özvar, toplantı programlarının ardından Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ve Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesini ziyaret ederek her iki üniversitede incelemelerde bulundu. YÖK Başkanı Özvar ayrıca Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Senato Salonu’nda düzenlenen Rektörler Oturumuna katıldı. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal ile birlikte senato toplantısına katılan YÖK Başkanı Özvar, sonrasında ADIM Üniversitelerinin rektörleriyle Kütahya Dumlupınar Üniversitesinde bir araya geldi.​ (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu