Ak Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar; Devlet Yönetmek Ciddi Bir İştirhaberi

AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, muhalefetin çaresizlik içerisinde yapılan hizmetleri haksız yere eleştirdiğine dikkat çekerek, “Devlet yönetmek ciddi bir iş. Öyle Kandil'den talimat almakla devlet yönetilmez. Yine ABD’de hamburger yemeye giderek de devlet yönetilmez” dedi.

 

AK Parti İzmir Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Yaşar Kırkpınar, TBMM’de devam eden bütçe görüşmeleri kapsamında Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığının bütçe görüşmeleri esnasında söz alarak görüşlerini beyan etti. Kırkpınar, bakanlığın hizmetlerini anlatmanın yanı sıra muhalefeti de de eleştirdi yağmuruna tuttu.

 

Kırkpınar, “Bizim doğal gaz ve elektrikteki sübvansiyonlarımızla ilgili birtakım ipe sapa gelmez ifadeler kullandılar. Şu anda Türkiye'de doğal gazın yüzde 75'ini hanelere devletimiz karşılıyor yani 100 TL'lik bir faturamız varsa bunun 75 TL'sini devlet ödüyor. Avrupa'ya baktığınızda, diğer ülkelere baktığınızda böyle bir şey görmeniz mümkün değil. Yine, elektrik enerjisiyle ilgili devletimiz yüzde 50'sini sübvanse ediyor dolayısıyla bunları söylemek, bunları ifade etmek lazım; bunlar sosyal devlet olmanın bir gereği, bunların altını özellikle çizmek istiyorum. Tabii ki, bunlar bizim cebimizden çıkmıyor. Yarın siz de iktidar olsanız sizin de cebinizden çıkmayacak. Eğer böyle bir şey yaparsanız ama bunları yapabileceğinizi hiç düşünmüyorum” dedi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, dış politikada yapmış olduğu bu girişimler neticesinde

Türkiye’nin enerji noktasında, enerji arzı noktasında hiçbir sıkıntı yaşamadığına dikkat çeken Kırkpınar, “Bunu bölgemizde uygulamış olduğumuz dış politikanın bir eseri olarak görüyoruz.  Şu an enerjiyi dışarıdan alan, enerjiyi dışarıdan ithal eden ülkeler arasında en iyi enerji güvenliğine sahip olan ülkeyiz, enerji arzı güvenliğine sahip olan ülkeyiz. Dolayısıyla, bu arkadaşımız acaba Avrupa'dan mı bahsediyor yoksa Avrupa ülkelerinden mi bahsediyor? Zaten başka arkadaşlarımız da konuşmalarında Türkiye'de enerjiyle alakalı, doğal gazla ilgili herhangi bir problem olmadığını zaten ifade etmişti. Tabii, burada sadece bu bütçemizde değil bütün bütçe konuşmalarında ben aslında muhalefetin eleştiri noktasında bir çaresizlik içerisinde olduğunu da özellikle müşahede ediyorum, görüyorum” diye konuştu.

 

“DEVLET YÖNETMEK CİDDİ BİR İŞTİR”

AK Parti olarak her alanda çok önemli yenilikler ve hizmetler yaptıklarını dile getiren Milletvekili Kırkpınar, şunları söyledi;

 

“Biz tüm alanlarda çok önemli yenilikler yaptık, beklentilerin tamamını yerine getirdik. Asgari ücretten emekliye, EYT'den çiftçiye, sanayiciden KOBİ'lere, öğrencilerimizden kadınlarımıza, çocuklarımızdan çevreye, hayvan haklarından iç ve dış politikaya, enerjiden gıdaya tüm alanlarda çok büyük gelişmeler ve iyileştirmeler oldu. Biz halkımızın yararına olan bütün bu gelişmeleri kısa bir süre içerisinde gerçekleştirdik, inşallah gerçekleştirmeye de devam edeceğiz. Devlet yönetmek ciddi bir iş. Öyle Kandil'den talimat almakla devlet yönetilmez "Ben Başbakan olacağım." deyip gayri ciddi bir duruşla da devlet yönetilmez, İngiltere'ye gömü bulmaya giderek de devlet yönetilmez, yine Amerika Birleşik Devletleri'ne hamburger yemeye giderek de devlet yönetilmez.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu