“Enflasyona Karşı Kamu Çalışanları Korunmalı”

"Enflasyona Karşı Kamu Çalışanları Korunmalı"

Sağlık-Sen İstanbul 1 Nolu Şubesi tarafından düzenlenen İl Divan Toplantısı’nda, Genel Başkan Semih Durmuş ve Genel Sekreter Durali Baki, sağlık çalışanlarıyla bir araya geldi. Toplantıda konuşan Genel Başkan Semih Durmuş, 3600 ek gösterge çalışmalarıyla ilgili değerlendirmelerde de bulundu.

3600 ek gösterge çalışmalarıyla ilgili konuşan Durmuş, “Memur-Sen olarak yapılan toplantılarda, 3600 ek göstergenin tüm kamu emekçilerini kapsayacak şekilde yasalaşması gerektiğini dile getirdik. Cumhurbaşkanımız yaptığı açıklamada lisans mezunu sağlık çalışanlarının 3600 ek göstergeden yararlanacağını söyledi. Kapsayıcı ve adil bir teklif bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

"Enflasyona Karşı Kamu Çalışanları Korunmalı"

“Artan Enflasyon Sabit Gelirlilerin Alım Gücünü Düşürdü”

Hayat pahalılığı yüzünden kamu çalışanlarının alım gücünün düştüğünü söyleyen Başkan Durmuş, “Artan enflasyon sabit gelirlilerin alım gücünü düşürdü. Döner sermaye adaletsizliği ile boğuşan sağlık çalışanlarımız bir de enflasyon canavarı ile mücadele ediyor. Hele İstanbul gibi pahalı bir şehirde yaşayan sağlık çalışanlarımıza ilave destekler verilmeli. Enflasyon canavarına karşı kamu çalışanlarımız korunmalı” diye konuştu.

“Tüm Teşkilatımızı Yürekten Kutluyorum”

Semih Durmuş, Sağlık-Sen İstanbul teşkilatlarına teşekkür ederek, “Üye sayımızı ülke genelinde 265 binin üzerine çıkardık. İstanbul şubelerimiz de üye sayılarını artırdılar. Bu başarı teşkilatımızın azmi ve gayretiyle elde edildi. Tüm teşkilatımızı yürekten kutluyorum. 14 yıldır yetkinin tek adresi Sağlık-Sen olarak emek ve hak mücadelemizi kararlılıkla sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.

Genel Sekreter Baki: Çalışanların Şifa Dağıtmaktan Başka Dertleri Olmamalı

Sağlık-Sen’i 265 bin üye sayısına ulaştıran vatandaşa teşekkürlerini sunan Genel Sekreter Durali Baki,  “Sağlık-Sen, kurulduğu günden bu yana emek ve hak mücadelesinden taviz vermeden yoluna devam ediyor. 2009 yılında aldığımız yetki ile kesintisiz olarak 14 yıldır yetkili sendikayız. Bu başarıda en büyük takdiri aziz Sağlık-Sen teşkilatı hak ediyor. Sağlık-Sen’i 265 bin üye sayısına ulaştıran kıymetli teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyorum. Mevcut sistem emeği, alın terini yok sayıyor. Hakkaniyetten uzak döner sermaye sisteminin revize edilmesi gerekiyor. Tüm sağlık çalışanlarını mutlu edecek bir sistem hayata geçirilmelidir. Sağlık çalışanlarının şifa dağıtmaktan başka bir düşünceleri, dertleri, tasaları olmamalı. Sağlık çalışanları hep gülmeli. Sağlık çalışanları gülerse Türkiye daha fazla gülecektir. Önümüzdeki günlerde TBMM gündemine gelmesi beklenen sağlık çalışanlarının maaşlarına yönelik düzenlemenin tüm sağlık çalışanlarını kapsayacak, aynı zamanda çalışma barışını bozmayacak bir şekilde yasalaşmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

İstanbul 1 Nolu Şube Başkanı Caner: 14. Kez Yetkili Sendika Olarak Üyelerimizin Güvenini Tescilledik

Sağlık-Sen’in İstanbul’da ve tüm Türkiye’de 14. kez yetkili sendika olduğunu vurgulayan İstanbul 1 Nolu Şube Başkanı Zafer Caner, “Üyelerimizin bize karşı duruşunu ve güvenini tescillemiş olduk. Verdiğimiz mücadelenin üyelerimiz tarafından 14. kez takdir edilmesi bizim için en büyük bahtiyarlıktır. Bizim sendikacılık anlayışımıza göre sendikacılık sahada yapılır, hastane koridorlarında yapılır, meydanlarda yapılır ve netice olarak masada yapılır. Masa da yan gelip yatma masası değil yine mücadele etme masasıdır bizim için. Bugüne kadar hep böyle oldu, bundan sonra da böyle olacak” diye konuştu.

"Enflasyona Karşı Kamu Çalışanları Korunmalı"

Toplantıya İstanbul Üniversiteler Şube Başkanı İsmail Çor, İstanbul 5 Nolu Şube Başkanı Şemsettin Göktürk ile İstanbul 6 Nolu Şube Başkanı Murat Ergül de katıldı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu