10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı Malkara’da Düzenlenen Törenlerle Gerçekleştirildihaberi

Yurdumuzun Kurtarıcısı, Cumhuriyetimizin Kurucusu, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün dünya hayatına gözlerini kapayışının 84. yıl dönümü çerçevesinde, 10 Kasım 2022 Perşembe günü Atatürk Anıtı Önünde Atatürk'ü Anma programı gerçekleştirildi.

 

Törene; Malkara İlçe Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, 95. Zırhlı Tugay Komutanı Tnk Alb. Recai Ata, Malkara Belediye Başkan Vekili Hüseyin Vasfi Güner, Cumhuriyet Savcısı Semih Aydın, Malkara Meslek Yüksek Okulu Müdür Vekili Metin Dağ, İlçe Jandarma Komutanı Adem Kaya, İlçe Emniyet Müdürü Hasan Basri Karakuş, siyasi parti başkanları ve temsilcileri, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşu başkanları ve temsilcileri, asker-i erkân, okul müdürleri, dernek başkanları, gaziler, basın mensupları, muhtarlar, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

Çelenklerin Atatürk Anıtı önüne sunulmasıyla başlayan 10 Kasım Atatürk'ü Anma Töreni Yurdumuzun Kurtarıcısı, Cumhuriyetimizin Kurucusu, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'mızın okunmasının ardından, Hüsniye Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Salonu’nda gerçekleştirilen anma programıyla devam etti.

 

Hüsniye Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Salonu’nda anma programı, Yurdumuzun Kurtarıcısı, Cumhuriyetimizin Kurucusu, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'mızın okunması ile başladı.

 

Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın gerçekleştirilmesi, Mustafa Uysal Atatürk Ortaokulu’nun düzenlediği anma programı; şiirlerin okuması, video gösterimi, oratoryo gösterimi, Atatürk Korosu’nun türkülerinin seslendirmesi ile devam etti.

 

Anma programı sonunda ilçemiz genelinde gerçekleştirilen Atatürk Konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmamalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerini Malkara İlçe Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, 95. Zırhlı Tugay Komutanı Tnk Alb. Recai Ata, Malkara Belediye Başkan Vekili Hüseyin Vasfi Güner tarafından takdim edildi.

 

Ödül töreninin ardından Atatürk'ü Anma programı son buldu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu