Mamoru Türkiye Ülke Müdürü Baran Yıldırım: NFT ve metaverse kripto paraların geleceği için önemli rol oynuyorhaberi

Kripto para piyasalarında son dönemde gündem maddeleri sıklıkla değişiyor. Bu değişim de kripto paraların temelinde yatan teknolojinin ve gelecek projeksiyonunun gözden kaçırılmasına sebep olabiliyor. Ekosistemin paydaşlarını bir araya getiren Blockchain Week Istanbul da birçok önemli ismin kripto paraların geleceği üzerine görüş alışverişlerine ev sahipliği yaptı. Etkinlikte konuşan Mamoru Ülke Müdürü Baran Yıldırım da kripto paraların geleceğinde metaverse ve NFT’nin oynayacağı role dikkat çekti.

 

Kripto para piyasalarının içerisinden geçtiği dönem özellikle piyasayı uzaktan takip eden veya yeni dahil olmuş birçok kişi için endişelere sebep olabiliyor. Özellikle şu an olduğu gibi dalgalı dönemlerde kripto paraların altında yatan teknoloji ve getirdiği yenilikler göz ardı edilebiliyor. Kripto para borsası Mamoru’nun Türkiye Ülke Müdürü Baran Yıldırım da Blockchain Week Istanbul’da gerçekleştirdiği konuşmada kripto paraların geleceği açısından Metaverse ve NFT’lere işaret etti. Etkinlikte Baran Yıldırım’ın yanı sıra Mamoru İş Geliştirme ve İştirakler Başkanı Karen Yang de katılımcılarla buluştu.

 

Blockchain Week Istanbul’da gerçekleştirdiği konuşmada kripto paraların geleceğine dikkat çeken Mamoru’nun Türkiye Ülke Müdürü Baran Yıldırım“Kripto para piyasaları içinde bulunduğumuz dönemi oldukça hareketli geçiriyor. Aslında baktığınız zaman tüm bu yaşananlar hala gelişimine devam eden bu ekosistem için birer ders niteliği taşıyor. Bugün yaşananlar bizlere içinde olduğumuz dönemde zarar verse de uzun vadede hepsi birer tecrübe olarak kalacak. Çünkü kripto paralar ne kadar zor dönemden geçerse geçsin gelecekte hayatımızda olmaya devam edecek. Baktığımız zaman hali hazırda hem bireysel anlamda hem de kurumsal anlamda bugünden oldukça büyük bir ilgi var. Öte yandan global ölçekte büyüklüğe sahip birçok kurumsal şirketin NFT ve metaverse yatırım yaptığını ve çeşitli platformlarda yer almaya çalıştıklarını görüyoruz. Sonuç itibarıyla bu alanlara girdiğiniz zaman kripto paralardan uzak kalma gibi bir durumunuz da kalmıyor. Çünkü NFT ve metaverse faaliyetleri kripto paralar üzerinden ilerliyor. Bu yüzden NFT ve metaverse kripto paraların geleceği için önemli rol oynuyor. Bu alanlara yapılan yatırımlarla gelecekte kripto paralara adaptasyonun oldukça arttığını göreceğiz.” dedi.

 

“Blok zincir dünyasında yaşanan tüm gelişmeleri takip ediyoruz”

Yeni NFT projelerinden de bahseden Yıldırım, “Metaverse ve NFT özelinde konuşacak olursak gidilecek çok fazla alanın olduğunu söyleyebiliriz. Ekosistem, içerisinde büyük bir potansiyeli barındırıyor. İlerleyen dönemde metaverse faaliyetlerinin blok zincire dayalı olan ve blok zincire dayalı olmayanlar olmak üzere çoğalmaya devam edeceğini ifade edebiliriz. Mamoru sadece geleneksel bir kripto para borsası olma vizyonunda değil. Biz blok zincir dünyasında yaşanan tüm gelişmeleri takip ediyoruz. NFT, metaverse ve DeFİ’yle bir şekilde ilişki içindeyiz. Önümüzdeki süreçte de etkileşimi artırmayı planlıyoruz. Bu kapsamda Mamoru Adventures NFT koleksiyonumuzu duyurduk. Resmi lansman henüz gerçekleşmedi. Ethereum zinciri üzerinde mint edilecek bir Adventures NFT’sinden bahsediyoruz. Geliştirme aşamasında ödüllü bir heykeltıraştan destek aldık. 2.000 adet sınırlı sayıda avatar olacak. Kullanıcılar bu avatarlarla birlikte metaverse’de deneyim elde edebilecek. Sandbox’ta Kaçış Labirenti isimli bir oyun da bu deneyim içinde gerçekleştirilecek.” dedi.

 

“Markalar ve endüstri daha da olgunlaşmaya devam edecek”

Blockchain Week Istanbul’da konuşan Mamoru İş Geliştirme ve İştirakler Başkanı Karen Yang, “Kripto pazarı geçtiğimiz 2-3 yıla kıyasla çok daha çekişmeli bir alan haline geldi. Trading işlemleri 24 saat boyunca durmaksızın devam ediyor. Sadece yeni projeler değil aynı zamanda birçok yeni gelişmeyi de görüyoruz. Artık göreceğimiz farklılıkların ilk başında lokalizasyon faaliyetleri geliyor. Trader’lar yaptıkları alışverişleri kişiselleştirip daha spesifik bir şekilde getirebiliyorlar. Tepeden bir bakış yerine daha lokal değişimler söz konusu. Bunun en önemli sebebi de artık coin’leri özelleştirip tanımlayabilmemiz ve bunları lokal bir şekilde kaydedebilmemiz. Bu sebeple markalar ve endüstri daha da olgunlaşmaya devam edecek.” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu