Kocaeli Şehir Tiyatrosu 25 yaşındahaberi

Bu yıl 25. kuruluş yıldönümünü kutlayan Kocaeli Şehir Tiyatroları, SDKM'de düzenlenecek görkemli bir açılışla seyircisiyle buluşacak

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, bu yıl adeta altın çağını yaşıyor. 24. Yapı Kredi Afife Ödülleri’ne damga vurarak 3 ödülle kente dönen Şehir Tiyatroları yılların birikiminin karşılığını alıyor. Bu yıl 25’inci yıldönümünü kutlayan Şehir Tiyatroları kuruluş günü olan 11 Kasım’da görkemli bir açılışa hazırlanıyor. Şehrin tiyatrosu, cuma günü Afife Tiyatro Ödülleri’nde 264 oyunun içinden “En İyi Oyun” ödülüne layık görülen ve bu anlamlı ödülü tarihinde ilk kez İstanbul dışına taşıyan Vişne Bahçesi adlı oyunla sezonu açacak. Alanında isim yapmış birçok sanatçının da bu özel geceye katılması bekleniyor.

 

KUTLAMA VE AÇILIŞ

Şehir Tiyatroları’nın 25’inci yıl kutlaması nedeniyle 11 Kasım Cuma akşamı saat 19.00’da SDKM’de bir kokteyl gerçekleştirilecek. Hemen ardından yılın en iyi oyunu Vişne Bahçesi, yeni sezonun açılışında sahnelenecek. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Aydın Sigalı, kutlama ve açılış programı hakkında konuştu. Sigalı, “11 Kasım 1997’de yolculuğuna başlayan Kocaeli Şehir Tiyatroları, yine 11 Kasım’da 25 yılı tanıtan, hatırlatan bir törenle sezonu açacak. Bir kokteylimiz olacak ve akabinde ödüllü oyunumuz Vişne Bahçesi’ni sahneleyeceğiz” diye konuştu.

 

KOMEDİ AĞIRLIKLI BİR SEZON

Şehir Tiyatroları’nın yeni sezonuyla ilgili de bilgi veren Sigalı, çok iyi hazırlandıklarını dile getirdi. Sigalı, “Bu sene güleç bir repertuvar seyircimizi bekliyor. Dünyada gişe rekorları kıran, her ülkede seyircinin çok beğendiği Yoldan Çıkan, 24 Kasım’da sahnelerimizde olacak. Aralık ayında Oda Tiyatrosu’nda yine kahkaha tufanı yaratacak Masanın Altında adlı oyunumuz olacak. 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde ise yine bir komedi unsuru içeren Yaşamak Mı Ölmek Mi? oyunumuz tiyatro severlerle buluşacak. Ay Carmela adlı oyunumuz da Oda Tiyatromuzda seyircimizi bekliyor olacak. Tabii geçmiş dönemden oyunlarımız da olacak. Çok sorulan Fareler ve İnsanlar yeni sezonda da sahnelenecek. Yoğun ve dolu dolu bir yıl geçireceğiz. Salonumuz yenilendi ve seyircimizin konfor alanı yükseltildi. Sizi çok özledik. 11 Kasım itibariyle tüm tiyatro severleri tiyatromuza bekliyoruz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu