Dünyaca Ünlü IL Pomo d'ro ve Jakub Józef Orliński Cso Ada Ankara'ya Geliyorhaberi

Dünyanın en ünlü orkestralarının adresi olan CSO Ada Ankara; Uluslararası Orkestralar Serisi kapsamında, 26 Nisan’da, dönem müziği sahasında uzmanlaşmış virtüöz sanatçılardan oluşan, Zefira Valova yönetimindeki Il Pomo d’Oro ve sıradışı kontrtenor Jakub Józef Orliński’yi ağırlayacak. Sanatseverleri barok müziğin ustalarından dramatik ve dokunaklı aryalar ile unutulmayacak bir barok müzik şöleni bekliyor. 

BBC Music Magazine’nin “Erken dönem müziği sahnesinin en parlak topluluklarından biri” şeklinde nitelendirdiği ve prestijli kayıt ödüllerinin sahibi olan Il Pomo d’Oro,  özellikle opera ve enstrümantal eserlerin özgün ve her daim dinamik yorumlarıyla ön plana çıkıyor. Il Pomo d’Oro’nun sahnesini paylaşacağı Polonyalı kontrtenor Jakub Józef Orliński ise New York Times tarafından “Tonunun güzelliğini sıra dışı yorumuyla birleştiren bir sanatçı” olarak anılıyor.   

Barok müzik dünyasının fenomen kontrtenorü 

Başta MET Opera olmak üzere dünyanın en ünlü konser salonlarında sahneye çıkan, tanınmış opera eserlerinde önemli roller alan Jakub Józef Orlinski, kısa zamanda barok müzik seven herkesin dinlemesi gereken bir fenomen haline geldi. İlk solo albümü Facce d’Amore ile 2019 yılında ünlü İngiliz müzik dergisi  Gramophone tarafından “Yılın Genç Sanatçısı” ödülüne layık görülen Polonyalı sanatçı, Aix-en-Provence Festivali’nde çekilen Vivaldi’nin Il Giustino operasından “Vedrò con mio diletto” aryasını söylediği performansı ile Youtube’ta sekiz milyon kez izlendi. Eyfel Kulesi’ndeki “Paris Konseri” ve Orchester de l’Opéra National de Lyon eşliğinde gerçekleştirilen “Orchester National de France” ve “Les Victoires de la Musique Classique” ödüllü, “Rebâtir Notre Dame de Paris” konseri dahil olmak üzere, Orlinski’nin performanslarının yayınladığı televizyon gösterileri dünya çapında milyonlarla buluşuyor.

Barok müziğin iki yıldızını buluşturan programda, F. Cavalli, G.A. Boretti, G. Bononcini, F.B. Conti, L.A. Predieri, G.F. Handel, N. Matteis, L.A. Predieri, G.M. Orlandini/Mattheson’un eserleri seslendirilecek. 

Bilet Fiyatları:
1. Kategori: 275 TL
2. Kategori: 225 TL

3. Kategori: 175 TL

4. Kategori: 125 TL

Detaylı bilgi için; “csoadaankara.ktb.gov.tr” adresini ziyaret edebilirsiniz. 

Biletler; “biletinial” adresi, “SanatCepte” uygulaması ve CSO ADA ANKARA fuaye alanındaki Biletinial gişesi üzerinden temin edilebilir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu