Çankayalıların İkinci Evihaberi

Çankaya Belediyesine ait Çankaya Evlerinde hobi ve meslek kursları tüm hızıyla devam ediyor. Vatandaşlar, ilgi alanlarına göre seçtikleri onlarca farklı kurs ile sosyalleşirken hobilerini geliştirme imkanı da buluyor.

Çankaya Evlerinde kurslar vatandaşların yoğun ilgisiyle sürüyor. Hem hobi hem de meslek edindirme kurslarından istedikleri alanı seçen vatandaşlar, sosyalleşme imkanı sunan kurslarda kendilerini geliştiriyorlar.

Çankaya Belediyesi tarafından ücretsiz olarak verilen bu hizmetten yararlananlar, kendi ilgi alanlarına göre onlarca kurstan dilediklerini seçme şansına sahipler. 26 Çankaya Evinde işaret dili eğitiminden kağıt, rölyef ve dijital fotoğrafçılığa, heykelden dans ve müzik kurslarına, sağlıklı beslenme eğitiminden resme kadar onlarca farklı branşta kurslar düzenleniyor. Kursiyerler, uzman öğretmenler ile seçtikleri alanda eğitim alıyorlar.

Meslek edindirmeye yönelik kursların da ücretsiz olarak verildiği Çankaya Evlerinde, dönem dönem açılan emlak danışmanlığı, web tasarımı, auto-cad operatörlüğü, grafik tasarımı, bilgisayar destekli 3D grafik tasarımı, kasiyerlik, çocuk bakım elemanlığı, bilgisayarlı muhasebe gibi eğitimler sayesinde, kursiyerlere iş bulma kapısı da açılıyor. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu