Rehber Öğretmenlerin Resen Görevlendirilmesi Hakkında Meb’e Yazılı Talep

Rehber Öğretmenlerin Resen Görevlendirilmesi Hakkında Meb’e Yazılı Talep

Türk Eğitim Sen, rehber öğretmenlerin resen görevlendirmesi ile ilgili Meb’e yazılı talepte bulunduklarını açıkladı.  Sendika açıklamada, ” Sendikamıza rehber öğretmenlerin özellikle mesai saatleri dışında Adalet Bakanlığına bağlı kurumlarda hükümlüye rehberlik etme ve çocukların ifadesinin alınması işlerinde resen görevlendirildikleri yönünde bilgiler gelmektedir. Ancak, rehber öğretmenlere bu konularda resen görev verilmesi  mevzuata uygun değildir.” dedi.

Rehber öğretmenlerin resen görevlendirilmesi hakkında açıklama yapan Türk Eğitim Sen, rehber öğretmenlerin, istemeleri halinde bu görevlerde isteğe bağlı olarak görev alabileceklerini ve isteğe bağlı olarak yapılan bu görevlerin ücretinin rehber öğretmenlere ayrıca ödenmesinin gerektiğini söyledi.

Rehber Öğretmenlerin Resen Görevlendirilmesi Hakkında Meb’e Yazılı Talep

Meb’e Yazılı Talepte Bulunduk

Eğitim Sen konuyla ilgili Milli Eğitim Bakanlığına yazdıkları yazıda rehber öğretmenlerin, hükümlülere rehberlik etme ve çocukların ifadelerinin alınması sırasında yanlarında bulunma görevlerinde resen görevlendirilmemesi; isteğe bağlı olarak görevlendirilmek isteyenlere ise çocukların ifadelerinin alınması sırasında yanlarında bulunarak sosyal çalışma görevlisi görevini yerine getirmeleri halinde hak ettikleri ücretin ödenmesini talep ettiklerini açıkladı. (BSHA- Bilim Ve Sağlık Haber Ajansı)

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu