Kürek Milli Takımı Azerbaycan'da Yarışacakhaberi

Türkiye Kürek Milli Takımı, Haydar Aliyev’in 100’ncü doğum günü sebebiyle düzenlenen 2023 Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı Kupası yarışlarında 3 ekip ve 5 sporcu ile yarışacak. 20 ülkeden 100’ü aşkın sporcunun katılım sağladığı yarışlarda Ay Yıldızlı ekibimiz madalya için mücadele edecek.

4-7 Mayıs tarihlerinde Azerbaycan’ın Milli lideri Haydar Aliyev’in 100. yaş gününün kutlandığı 2023 Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı Kupası, Azerbaycan’ın Mingeçevir şehrinde düzenlenecek. Azerbaycan Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Azerbaycan Kano ve Kürek Federasyonu tarafından düzenlenen organizasyonda Türkiye Kürek Milli Takımı, 3 ekip ve 5 sporcu ile mücadele edecek.

3 Mayıs tarihinde Mingeçevir’deki Haydar Aliyev Caddesi’nde yapılacak geçit töreni ile başlayacak organizasyon, 4 Mayıs’ta Sugovuşan bölgesinde start alacak. 5-6 Mayıs tarihlerinde Mingeçevir’de devam edecek yarışlar, 7 Mayıs’ta Bakü’de düzenlenecek ödül töreni ile son bulacak.

2023 Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı Kupası yarışlarında suya inecek Türkiye Kürek Milli Takımı kafilesi şu şekilde yer alacak;

U19 (GENÇLER) MİLLİ TAKIM

Onur Sönmez / Barlas Balı – İKİ ÇİFTE (JMA2X)

U17 (YILDIZ) MİLLİ TAKIM

Muhammed Efe Yılmaz – TEK ÇİFTE (JMB1X)

Emir Şenpolat / Mustafa Efe Kınalı – İKİ ÇİFTE (JMB2X)

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu