İnci Vakfı Çocuk ve Gençlik Orkestrası, 23 Nisan'da müziğiyle bayram coşkusu yaşatacakhaberi

Cevdet İnci Eğitim Vakfı’nın Bornova Belediyesi katkılarıyla yürüttüğü İnci Vakfı Çocuk ve Gençlik Orkestrası, geleneksel hale getirdiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı konserlerine bu yıl da devam ediyor. İnci Vakfı Çocuk ve Gençlik Orkestrası, 23 Nisan’da Mavi Bahçe AVM’de vereceği konserle herkese bayram coşkusu yaşatmaya hazırlanıyor.

Hayallerinden heyecan duyan bir toplumda yaşamak amacıyla faaliyetlerini sürdüren Cevdet İnci Eğitim Vakfı, 2023 yılı planları içerisinde yer alan etkinliklerini hayata geçiriyor. İnci Vakfı Çocuk ve Gençlik Orkestrası, 15 Nisan’da Bornova Küçükpark ve Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde gerçekleştirdiği sürpriz konserlerle İzmirlilere bayram coşkusunu yaşatmaya başladı. Hep birlikte ritim tutulan parçalarda İzmirliler orkestrayı yoğun ilgi ve coşkuyla dinledi. Orkestra, 23 Nisan’da saat 16:00’da Mavi Bahçe AVM’de sahne alarak bayram konserlerini tamamlayacak. Konser, İnci Vakfı instagram hesabından da canlı yayınlanacak.

Depremden etkilenen çocukları da unutmayan İnci Vakfı, Mavi Bahçe AVM iş birliği ile deprem bölgesinden İzmir’e gelen çocuklar için Kitap Kardeşim Kampanyası başlattı. Kampanyaya katılarak destekte bulunmak isteyenler 15-23 Nisan tarihleri arasında Mavi Bahçe AVM’ye kitaplarını getirebilirler. Toplanan kitaplar İnci Vakfı tarafından depremden etkilenen çocuklara ulaştırılacak. Gezici Kütüphane de çocukların ziyareti için 23 Nisan’da AVM’de olacak. 

Geleneksel 23 Nisan Konseri

İnci Vakfı çatısı altında çalışmalarına Aralık 2015’te başlayan İnci Vakfı Çocuk ve Gençlik Orkestrası, geleneksel 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı konserlerine bu yıl da devam ediyor. İnci Vakfı Çocuk ve Gençlik Orkestrası, 23 Nisan’da müziğiyle bayram coşkusu yaşatacak.

Ayrıca Gezici Kütüphane de 25 Nisan’da Karabağlar Belediyesi tarafından düzenlenecek olan şenliğe katılarak, Uzundere Nasrettin Hoca Çocuk Bilim, Kültür ve Sanat Merkezi bulunduğu alanda yapılacak etkinlikte çocuklarla buluşacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu